Bodík proti Kaplici

Autor: | Datum: 4.2.2017 - 00:00 | Zhlédnuto: 2735x

Výsledek: 3:3 (3:2).

Sestava: Kolafa - Holzer, Boháč (K), Janeček, Pech - Neumann, Holý, Graman, Novák - Procházka, Šejba (63. Brožka).

Úvodní čtvrthodina zápasu se odehrála zcela v režii hostů. Ve čtvrté minutě se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Marek, ale jeho nepříjemnou střelu stačil Kolafa vyrazit. V jedenácté minutě po dalším z rohů nastal velký závar před naší brankou, Janura však nedokázal míč dotlačit do branky. Následoval další centr od rohového praporku a tečovaná střela Hamiho a další roh pro hosty. A po centru na přední tyč Tomáše Kelbla se míč i za přispění bránících hráčů dostal do sítě. Gól byl připsán kaplickému hráči a Spartak vedl 0:1. Po čtvrthodině hry už hosté vedli o dvě branky a znovu udeřili po rohovém kopu. Centroval Kebl, na přední tyči hlavičkoval Řežáb a na zadní tyči dorážel míč do prakticky do prázdné branky Petr Janura, 0:2.  Poté se však obraz hry otočil. Spartakovci jakoby přestali hrát, úplně vypadli z rytmu a my toho začali dokonale využívat. V sedmnácté minutě pálil Holý po brejku mimo. Ve dvacáté minutě už domácí příznivci jásali. Janeček dokázal na levé straně přes dva bránící hráče poslat míč po zemi na přední tyč, kam si naběhl zkušený Procházka a bylo sníženo, 1:2. Inkasovaný gól hosty ještě více znervózněl. Naopak nás bylo najednou plné hřiště. Ve 23 minutě tečovaná střela Holého skončila mimo tři tyče. Za další dvě minuty už ovšem bylo vyrovnáno. Za vápnem dostal Zbyněk Holý dostatek prostoru ke střele, po jeho křížné střele se natahoval brankář Říha, ale odraz od země jej ze zákroku doslova vyautoval, balón jej přeletěl a skončil v síti, 2:2. Ve 28 minutě mohl obrat dokonat Neumann, Říha se štěstím míč vytěsnil na rohový kop. Po půlhodině hry už ale přece jenom naši borci po své úspěšné desetiminutovce vedli. Trestný kop z poloviny hřiště rozehrál Boháč, Doubrava míč odvrátil pouze k nohám Janečka a umístěná střela po zemi znamenala vedení Nové Vsi, 3:2. Mohli jsme své vedení dokonce navýšit, ale v prvním případě mířil Holý pouze nad branku a chvíli po něm v tutové pozici Šejba pouze do gólmana Říhy. Poslední příležitost pro diváka zajímavého prvního poločasu měli hosté. Po rohu se míč ve vápně dostal až k nepokrytému Románkovi, ten však domácí svatyni těsně minul.

V 51. minutě Štrbačka rychle provedeným autovým vhazováním našel ve středu hřiště volného Řežába, ten přesnou přihrávkou oslovil na prvé straně rozběhnutého Marka, který byl u míče dříve než bránící Pech a po přesném centru zakončil podařenou rychlou akci gólovou hlavičkou Robert Daniel, 3:3. Ve druhém poločase již tolik gólových šancí nebylo, ale skórovat mohli oba dva týmy. Krátce po vyrovnání jsme měli standardní situaci. Po centru Procházky hlavičkoval Janeček, Říha byl pozorný. Kaplický gólman si o chvíli později poradil i s nebezpečnou střelou Holzera, kterou vytáhl zpod břevna na rohový kop. Po změně stran byly obě dvě obrany přece jenom, více pozornější. Další zajímavou možnost měli hosté dvacet minut před koncem. Po přihrávce od Řežába střílel ze šestnáctky Doubrava, Kolafa kryl. V 77. minutě střídající Hošek kolmicí hledal ve vápně Řežába, ten na balón dosáhl pouze na dlouho nohu a díky tomu bylo zakončení slabé a Kolafa jej za svá záda nepropustil. V poslední minutě naši borci zahrozili po další standardce. Centroval Boháč, nad branku Spartaku hlavičkoval Procházka. Divácky zajímavý duel tedy nakonec skončil konečnou dělbou bodů.