18192021222324
25262728293031

Z Větřní vezeme bod

Autor: | Datum: 6.10.2018 - 00:00 | Zhlédnuto: 2153x

V 8. kole zavítala N.Ves do Větřní. Oba týmy v minulém kole naplno bodovaly, a tak se čekal zajímavý duel. Hrálo se za slunečného počasí, ale ne na příliš kvalitním povrchu.

První poločas přinesl pár šancí na obou stranách. Odehrával se ne příliš pohledný fotbal plný nepřesností. Za zmínku stojí šance hostujícího Trejbala, který ve 25.minutě místo, aby nahrál zcela volnému Procházkovi, volil střelu, se kterou brankář Votýpka neměl problém. Domácí hrozili ze standartních situací a zvlášť trestný kop z 28.minuty těsně minul tyčku hostí. Ještě před přestávkou ve 40.minutě vyvezl Jiránek z vlastní poloviny míč, přešel přes dva hráče, předložil Procházkovi, ale ani on se proti výbornému Votýpkovi neprosadil. A tak skončil nezáživný 1.poločas 0:0.

Po půli se konečně začal hrát fotbal. A v 49.minutě si po faulu domácích míč za velkým vápnem postavil Novák a přesnou střelou do šibenice nedal gólmanovi šanci 0:1. Za 10 minut, ale bylo srovnáno. Domácí vyrovnali sporným gólem (opět z trestného kopu), kdy střelu Sukdoláka chytil a držel Bartizal na brankové čáře, jenže pomezní sudí "viděl "míč za čárou. Tato nespravedlnost ještě víc namotivovala hosty a na branku domácích se hrnul jeden útok za druhým. Toto úsilí vyústilo v branku na 1:2 z kopačky kanonýra Procházky. V této fázi utkání byli hosté jasně lepší a svým tlakem si vynutili pokutový kop. Tento, ale kapitán Boháč v 81.minutě neproměnil. 83.minuta a další tutovka Holého, který přestřelil z malého vápna. A tak, jak to bývá, po zbytečném rohu a po pěkném nacvičeném signálu domácí v 88.minutě srovnali dělovkou Weinharda 2:2.

Utkání skončilo, hosté odjížděli zklamaní, zatímco domácí museli být s bodem spokojeni. V dalším kole zajíždí Větřní do Bavorovic a N.Ves v neděli přivítá ve šlágru Slavii.