2930

Po ztrátě bodů se stále držíme na čele tabulky

Autor: | Datum: 7.11.2017 - 00:00 | Zhlédnuto: 2730x

Ačkoliv jsme v Roudném nezabodovali stále se držíme na čele tabulky

Fotbalisté Nové Vsi zavítali v rámci 13.kola na hřiště Roudného a takzvané derby slibovalo velkou podívanou.

Domácí nastoupily hned se čtyřmi pendly z divizního A týmu a hned ze začátku utkání si vypracovali pár standardních situací, které velice zkušeně zahrával exligový Rudolf Otepka, a tak hosté museli být na pozoru. Hostující obrana, ale fungovala velmi dobře a do žádných gólových situací domácí nepouštěla. Roudenští byli z této fázi zápasu lepším týmem, ale Bartizala v bráně ohrožovali jen sporadicky, a tak se pomalu začali osmělovat hosté. Najednou domácí obrana začala kupit chyby a hosté vyráželi do nebezpečných brejků. V jednom z nich se ocitl Brožka, ale ještě hledal ve vápně Holého, kterému přihrál špatně, a tak z této šance nic nebylo. Až přišla 42.minuta utkání a největší šance hostů. Obránce domácích ve snaze kombinovat, nahrával přes střed, ale místo svému kolegovi přihrál hostujícímu Brožkovi, který se řítil sám na bránkáře Konečného, ale situaci špatně vyhodnotil a vůbec netrefil domácí branku. Byl to nejspíše zlomový moment prvního poločasu. Poté už se nic nestalo, a tak obě mužstva odcházela do kabin za nerozhodného stavu.

I po přestávce se hrálo ve vysokém tempu. Domácí začali přesně kombinovat, byli dlouho na míči a z velkého tlaku  vznikaly i nebezpečné standardní situace, ale gólman Bartizal a obrana hostů odolávala. Postupně se hra začala vyrovnávat a přišly i šance na druhé straně. Nejprve Novák předložil na malém vápně míč Janečkovi, ale jeho slabou dorážku zastavil na brankové čáře domácí hráč. Další nebezpečnou střelu Vávry vytěsnil Konečný a neujala se ani parádní střela Janečka, kdy Roudnému pomohla horní i boční tyč branky. Blížil se konec zajímavého utkání, přišla 78. minuta a další trestný kop domácích, ze kterého se před brankou prosadil mladíček Zíka 1:0. Za 4 minuty, po brejku a následném centru skóroval Samek 2:0. To už na hrotu útoku operoval hostující stoper Boháč, ale stav utkání se nezměnil. Hrál se nadprůměrný fotbal, který se musel líbit. V tomto utkání se ukázalo, jak hostům v útoku chybí klid zraněného kanonýra Procházky.