22232425262728
2930

FC AL-KO Semice - TJ Nová Ves

Autor: | Datum: 19.8.2018 - 00:00 | Zhlédnuto: 2685x

Hned úvodní kolo 1.A třídy nabídlo souboj nováčků mezi FC AL-KO Semice a TJ Nová Ves.

Samotný zápas, který se hrál v krásném areálu začal oboustranně opatrně. Obrany obou mužstev byli pozorné, a tak se hra spíše odehrála uprostřed hřiště. Jako první se do šance dostali domácí, ale hostující brankář Bartizal byl na místě. To ještě nikdo z přítomných diváků netušil, že se tento brankář stane pro domácí noční můrou, protože až na jednu situaci, svojí branku doslova zamknul a stal se tak právem hráčem utkání. Poté o sobě dali vědět hosté. Procházka předvídal hru, zmocnil se balónu a běžel ze strany do vápna domácích, kde balón ještě zasekl, našel Janečka, který propustil na Neumanna, ale ten jen těsně minul domácí svatyni. Pak už se skóre měnilo. Domácí podnikli rychlí protiútok, míče se za obranou zmocnil Antony a bylo to 1-0. Hosté se nevzdávali a ještě do poločasu stačili vyrovnat. Vávra za obranou domácích krásně našel Holého a ten i s trochu štěstí vyrovnal 1-1.

Do druhého poločasu hosté změnili herní systém a začali být více na balónu. Češka rozjel akci, našel Holého, který krásně vyzval Janečka, ale ten dnes štěstí v koncovce neměl. Poté už začali opět hrozit domácí, ale na brankáře Bartizala si prostě nepřišli. Rozhodující moment přišel v 66. minutě. Novoveští rozjeli krásnou kombinaci, míč se dostal až k Jiránkovi, který s klidnou hlavou vybídl přihrávkou před prázdnou klec Holého, a ten neměl problém 1-2. Poté ještě hosté zahrávali dva nebezpečné rohy, ale hostujícímu kapitánovi Boháčovi v obou případech chyběl jen malý kousek. Blížil se konec a domácí začali přidávat pod kotlem. Hosty zmáčkli a vypracovali si tři rohy za sebou, ale hostující obrana byla pevná. Když už se zdálo že se nic nestane, tak v 90. minutě natáhl za vápnem domácí Nousek, vyslal pumelici, která se ztáčela do šibenice, ale čaroděj Bartizal konečky prstů udržel pro hosty velmi důležité tři body.

Chci poděkovat domácím za čistou a kvalitní hru a přeji jim hodně štěstí v soutěži.

Hráčem zápasu byl zvolen Holý, jenž dal dvě branky a dnes neskutečný Bartizal!