Z Plané jsme nepřivezli ani bod | TJ Nová Ves

Z Plané jsme nepřivezli ani bod

V Plané se nám nepodařilo po dlouhé době zvítězit

Branky: 7´ O. Hotový, 72´ P. Šteyer, 80´ P. Šteyer, 84´ D. Kořínek – 57´ A. Trejbal, 64´ E. Janeček

Počet diváků: 100

Rozhodčí: Valeš – Talíř, Šťastný

Ve druhém kole se utkaly týmy jejichž vzájemné zápasy jsou vždy těžké a vyrovnané. Domácí se hned od začátku pustili do hostů z Nové Vsi. Netrvalo dlouho a v 7 minutě přišel po rychlém útoku a centru z pravé strany do vápna gól domácího Hotovýho, když ten předskočil bránícího Šulčíka a hlavou zavěsil k zadní tyči - 1:0. Ve dvanácté minutě se domácí dostali do další velké šance, když obešli dva hostující obránce, ale střela skončila těsně mimo. Od této chvíle se hosté začali herně zvedat, když po faulu na Holého, Neumann dává centr do vápna a Janeček ve velké šanci míč minul. Ve 27 minutě všem zatrnulo, když se domácí Šteyer dostal do brejku, hostující gólman proti němu včas vyběhl a došlo ke střetu, kdy se zdálo, že je Bartizal hodně zraněn. Naštěstí to tak nebylo a Šteyer dostává žlutou kartu za tento nebezpečný zákrok. Ve 29 minutě novoveský Holý vykombinuje dva domácí hráče, přesně centruje, ale jak Kaše, tak ani Jiránek míč do sítě nedopravili. Další šanci měli domácí ve 34 minutě, když po centru z rohu hřiště žádný novoveský obránce nezasáhl a Plojhar z malého vápna branku přestřelil. Plánští měli do poločasu ještě jednu velkou šanci, když Šulčík špatně rozehrál, domácí ale s touto šancí pohrdli, když se vystavili do ofsajdu. Po lepším začátku domácích hosté zhruba od 15 minuty byli herně lepší, ale domácí hrozili z nebezpečných brejků.

Hned na začátku druhého poločasu míří v 46 minutě roh Nováka přímo do brány, domácí gólman Jakub Hotový vyráží, následuje střela Holého, kterou také kryje a na hlavičku Janečka reaguje skokem a míč vyráží mimo nebezpečí. Tak to byl začátek pro hosty přímo ideální. Bylo vidět, že se snaží vyrovnat a půjdou si za tímto cílem. V 57 minutě po faulu na novoveského Jiránka před hranicí velkého vápna se k přímáku postavil hostující Adam Kaše a výstavní střelou do šibenice srovnává stav na 1:1. Domácí jsou jako opaření a nic se jim nedaří. To je završeno v 64 minutě gólovou hlavičkou Janečka po rohovém kopu – 1:2. Ale pozor, hned po rozehrání se do dalšího brejku dostal domácí hráč Šteyer, hostující Bartizal už také poněkolikáté včas zareagoval a míč vytáhl do bezpečí. Poslední velkou šancí hostů v zápase byla v 69 minutě střela Neumanna z první po úniku a centru Nováka, ale ta rozvlnila pouze boční síť. Jak už to tak bývá, nedáš dostaneš, domácí hráč Šteyer převzal míč na vlastní půlce, rozběhl se k velkému sólu, obešel tři hostující hráče a střelou z vápna nedal Bartizalovi v novoveské bráně šanci a v 72 minutě srovnal na 2:2. Jak byli domácí opařeni vlastně celý druhý poločas, tak teď se vše obrátilo, a naopak hosté jako by byli mimo hru. Po neodpískaném faulu ve středu hřiště na Kašeho v 80 minutě, domácí v levém rohu vykombinovali hosty a přesnou nahrávkou před bránu vyzvali Šteyera k dalšímu zásahu do novoveské sítě – 3:2. Domácím ještě více narostly křídla a po již několikátém rychlém brejku a pár přihrávkách v 84 minutě střílí přes ruku gólmana Bartizala poslední gól zápasu plánský Kořínek – 4:2.